Vzhledem k množícím se dotazům a upozorněním od rodičů a na základě dnešního jednání se sportovním lékařem MUDr. Kundrátem, Vám zasílám následující doplňující informace k preventivním sportovním prohlídkám:

Při první návštěvě u MUDr. Kundráta je nutné vzít s sebou formulář (výpis ze zdravotní dokumentace), vyplněný a potvrzený obvodním lékařem (pediatrem). Při každé další návštěvě již není potřeba.

Přípravkové kategorie (I. stupeň): nemusí absolvovat sportovní prohlídku u MUDr. Kundráta. Stačí, když budou mít prohlídku od svého pediatra s potvrzením na lední hokej. Nutností je již klidové EKG, které musí absolvovat všichni. Pakliže jeho pediatr nemá v ordinaci EKG, rodič si vyžádá žádanku k jinému lékaři (může být hrazeno zdravotní pojišťovnou). Pakliže bude chtít využít služeb MUDr. Kundráta, tak v tom není problém. Cena za klidové EKG u MUDr. Kundráta je 200,- Kč.

  • Je možné, že některý pediatr nebude chtít potvrdit sportovní způsobilost hráče. Je to především z důvodu změny legislativy, kdy od 1. ledna letošního roku vešla v platnost nová vyhláška (Sbírka zákon č. 391/2013 ze dne 25. listopadu 2013 o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu – str. 6772). V takovém případě si nechte rovnou potvrdit výpis ze zdravotní dokumentace (pokud jste tak ještě neučinili) a rovnou se obraťte na MUDr. Kundráta, který provede prohlídku – tel. na paní Evu Leitermanovou je 607027099.
  • Kdo má zájem někdo z přípravkových kategorií využívat MUDr. Kundráta ke sportovní prohlídce, je to samozřejmě možné. V takovém případě kontaktujte paní Leitermanovou osobně.
  • Pokud již někdo zaplatil za výpis ze zdravotní dokumentace a není to momentálně nutné (přípravkové kategorie), tak tento výpis zaneste MUDr. Kundrátovi, který si hráče zaregistruje a v budoucnu již tento výpis není potřeba. Takže neutratil peníze zbytečně.

 Jsem přesvědčen, že všechny tyto kroky slouží jako preventivní opatření a jsou nezbytné pro to, aby vaše děti byly zdravé a mohly dlouhodobě provozovat tento bezesporu fyzicky náročný sport.

U trenéra si hráč vyzvedne formulář „žádost o posouzení zdravotní způsobilosti“, se kterým nejprve zajde ke svému obvodnímu praktickému lékaři (pediatrovi). Poté vyplněné přinese k MUDr. Kundrátovi, sportovnímu lékaři, který provede další sportovní vyšetření (zátěžový test, klidové EKG, prohlídka) a následně vydá písemné rozhodnutí.

Tyto prohlídky jsou platné vždy na jednu sezónu (1 rok) a poté se musí vždy udělat znovu.